... a izolace je perfektní!

„Inteligentní“ membrány pro interiérové i exteriérové použití, lepidla, lepící pásky a speciální příslušenství pro spolehlivá systémová řešení pro dokonale těsné opláštění staveb.

Využijte více než dvacetiletých zkušeností, výzkumu, vývoje a výroby těsnících systémů.

Kategorie

Články jsou roztříděny do kategorií...

Náhodné štítky

Tématické filtrování článků...

Záruční dohoda pro clima®

Chcete znát další důvod, proč si vybrat kvalitní materiály pro clima? Co třeba desetiletá záruka (viz. záruční dohoda) při systémovém použití?

Kliknutím na obrázek přejdete ke stažení dokumentu v PDF.

autor: UsiReV, datum: 25.04.2017, kategorie: Oznámení a informace

Hlavní výhody parobrzdné membrány INTELLO

Chcete zjistit hlavní výhody použití inteligentní parobrzdné membrány INTELLO od pro climy? Pokusili jsme se shrnout ty nejdůležitější do dvoustránkového dokumentu.

Kliknutím na obrázek přejdete ke stažení dokumentu v PDF.

autor: UsiReV, datum: 04.04.2017, kategorie: Oznámení a informace

Jak lepí univerzální páska pro clima® TESCON VANA?

Lepí pod vodou nebo v mrazu? Experimentální ukázky vzduchotěsnosti spojů na 100 let na veletrhu FOR PASIV.

Jak zajistit na stavbě vzduchotěsnost spojů a stavebních detailů? Fóliemi, membránami, deskami, napojovacími systémy a dalšími materiály. Univerzální lepicí páska pro clima® TESCON VANA byla testována na dobu použití 100 let, po kterou garantuje vzduchotěsné spoje. Experimentální ukázky údržnosti spojů si vyzkouší návštěvníci stánku CIUR na veletrhu FOR PASIV.

Na stánku CIUR se návštěvníci mohou přesvědčit, jaké komplikace musí překonat stavitel pro zajištění vzduchotěsnosti stavby, pokud jsou špatné povětrnostní podmínky. S techniky se mohou poradit o tom, zda je pro trvale pevný spoj důležitější lepivost nebo přilnavost napojovacích systémů. Pásku pro clima® TESCON VANA si mohou stavitelé zdarma vyzkoušet i na své vlastní stavbě.

Navštivte od 9. do 11. února 2017 stánek CIUR na veletrhu FOR PASIV (hala 5, stánek B28), Výstaviště Letňany, Praha.

Ukázku údržnosti spojů pásky pro clima® TESCON VANA můžete shlédnout i na videu:

autor: UsiReV, datum: 23.01.2017, kategorie: Oznámení a informace

Příručka pro bezpečné použití systémů PRO CLIMA

Připravili jsme přehlednou příručku pro bezpečné použití systémů pro clima®, která vám poradí s výběrem konkrétního systému pro správné řešení neprodyšnosti interiéru, venkovní větrotěsnosti i izolace proti dešti. Stáhnout si ji můžete kliknutím na obrázek níže.

autor: frantisek.buran, datum: 09.08.2016, kategorie: nezařazeno

Náročné zatěžovací testy našich pásek PRO CLIMA v Německu

Naše okenní pásky PRO CLIMA jsme nechali v Německu podrobit náročným zatěžovacím testům. U pásek CONTEGA SOLIDO SL-D a EXO-D byla prokázána vysoká odolnost vůči prudkému dešti a mimořádná vzduchotěsnost.

Balíček s jednotlivými protokoly - ZIP, 774 KB - http://www.ciur.cz/files/news/16/pasky_proclima_testy_5.2016.zip

Kompletní zpráva:
IFT Rosenheim je významným zkušebním ústavem v Německu a v Evropě pro okna a fasády. Jako autorizační testovací zkušebna a certifikační orgán pro stavební výrobky je aktivní jak na evropské úrovni, tak v celosvětovém měřítku. Výsledky testů prováděných institutem IFT Rosenheim - jako například testy odolnosti proti prudkému dešti a vzduchotěsnosti okenního spojů pomocí pásek - jsou mezinárodně uznávané a jsou často používány jako důkazy o bezpečnosti výrobků a komponent. Výrobky pro clima® mají odolnost vůči prudkému dešti a vzduchotěsnosti u okenních systémů CONTEGA SOLIDO SL-D / EXO-D a CONTEGA SL / EXO testovaných u IFT Rosenheim u těchto aplikačních situací: spoj bez zakrytí, bez spárové izolace, obvodově na čtyřech stranách - všechny provedené testy byly úspěšné.

Další informace o IFT Rosenheim můžete najít na adrese: www.ift-rosenheim.de

autor: frantisek.buran, datum: 15.05.2016, kategorie: nezařazeno

Novinky pro clima na rok 2016

Německý výrobce MOLL Bauökologische Produkte GmbH, který vyrábí špičkové výrobky pro clima přichází na trh s novými produkty v rámci rozšíření stávajícího sortimentu. Společnost CIUR a.s., která je výhradním dodavatelem těchto výrobků pro ČR a SR bude tyto nové produkty nabízet již od ledna 2016.

Mezi hlavní novinky patří profesionální systém do spodní konstrukce střech SOLITEX WELDANO. Pásovinu, kterou lze homogenně svařit, je difúzně propustná a zároveň extrémně těsná proti přívalovému dešti. Jedná se o pásovinu, která má povrch odolný proti skluzu, oděru a je extrémně odolná proti roztržení. V rámci celého systému je doplněna o vhodné tvarovky, prostupy, svářecí prostředky a příslušenství pro čisté napojení.

Dalšími představenými novinkami jsou lepící pásky TESCON PROFECT pro lehce proveditelné lepení rohů, nové typy okenních pásek CONTEGA SOLIDO SL-D (určeny pro interiér) a CONTEGA SOLIDO EXO-D (určeny pro exteriér) vybavené doplňkovým lepícím pásem pro jednodušší zpracování detailů v rozích. Dále nové lepící záplaty TESCON SANAPATCH na lepení tenkých spár a problematických rohů, izolační pásky TESCON NAIDEC s obzvlášť roztékavým butylovým lepidlem pro zajištění hřebíků pod kontralatěmi a lepící pásky TESCON CROSSEAL s doplňkovým lepícím pásem na praskliny ve vnitřních stěnách z dřevěných palubek nebo překližkových lamel zamezující proudění vzduchu.

Nabídku nových produktů uzavírá sada WILLFIX sloužící k neprodyšnému a větrotěsnému zaizolování průchodu odvzdušňovacího potrubí skrz svrchní tepelnou izolaci z tvrdého izolačního materiálu a výrobek SMOKE BOTTLE, který slouží jako generátor mlhy pro kontrolu kvality neprodyšně izolujících vrstev.

Bližší informace k uvedeným produktů jsou dostupné v katalogu Novinky pro clima, který je volně dispozici ke stažení na www.pro-clima.cz.

autor: frantisek.buran, datum: 03.02.2016, kategorie: nezařazeno

Pro clima uvádí na trh nové produkty

Německý výrobce MOLL Bauökologische Produkte GmbH, který vyrábí špičkové výrobky pro clima® přichází na trh s novými produkty v rámci rozšíření sortimentu okenních pásek. Společnost CIUR a.s., která je výhradním dodavatele těchto výrobků pro ČR a SR tyto nové produkty bude nabízet již od listopadu tohoto roku.

Jedná se o expanzní pásky CONTEGA FIDEN EXO, které slouží pro difúzně otevřené utěsnění spár z vnější strany. Tyto pásky jsou opatřeny samolepícím pruhem a jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům. Nabízet se budou v různých velikostech pro všechny obvyklé šířky spár.

Dalšími představenými okenními páskami jsou CONTEGA SOLIDO SL a CONTEGA SOLIDO EXO. První jmenovaná CONTEGA SOLIDO SL je vzduchotěsná, snadno omítatelná páska do interiéru s celoplošným lepením a rozděleným separačním papírem pro snadnou montáž, a to jak u již instalovaného okna, tak i po instalaci. Díky vodotěsnému, pevnému lepidlu poskytuje rychlé a trvalé přilepení k materiálům, jako jsou dřevo a minerální podklady (beton, vápenopískové zdivo). Oproti tomu druhá jmenovaná páska CONTEGA SOLIDO EXO je určena k lepení do exteriéru, kde zajišťuje difúzně otevřené a větrotěsné napojení oken a dveří k již výše uvedeným podkladům. Tuto pásku lze také montovat na okenní rám před a po montáži díky rozdělenému separačnímu papíru a je také snadno omítatelná. Spoj je ihned odolný proti větru a prudkému dešti. Vzhledem k vysoké funkčnosti a přilnavosti se tyto pásky uplatní nejen u novostaveb, ale také u rekonstrukcí rodinných domů a bytů (např. u panelových domů).

Uvedené novinky tak doplňují již zavedený sortiment okenních pásek pro clima® CONTEGA SL, CONTEGA EXO, CONTEGA PV a CONTEGA FC, které již dlouhodobě používají někteří z předních výrobců oken a montážních firem.

autor: UsiReV, datum: 02.09.2015, kategorie: nezařazeno

Stránky: 1 2 »
zobrazeno 1 - 7 z 9 záznamů